Afdrukken

28-10 Dutch Swing College Band

Dutch-Swing-CollegeZondag 28 oktober 2012, 14.00 – 18.00 uur.
Het Amsterdamse huis, Zuiderzeemuseum, Enkhuizen.

Bezetting:
Keesjan Hoogeboom -trompet, zang
Frits Kaatee -klarinet,sopraan-, tenor- en baritonsaxofoon
Bob Kaper -klarinet, altsaxofoon, zang
Ton van Bergeijk: -gitaar, banjo
Adrie Braat -contrabas
Onno de Bruijn -drums, zang

Sgt. Pepper's Jazz-Club pakt vanmiddag groots uit met dit wereldwijd bekende jazz ensemble. Een veel gehoorde uitspraak is: "Er zijn slechts twee soorten muziek, namelijk goede en slechte". Voor de ware liefhebber van goede traditionele jazzmuziek is de keuze dus vrij eenvoudig, want er is slechts één Dutch Swing College Band (DSCB). Op Bevrijdingsdag 1945 gestart als een amateur/studenten combo is de DSCB uitgegroeid tot een top formatie die inmiddels alle vijf de continenten met succes heeft bezocht.

De band heeft in de naoorlogse jaren een belangrijke pioniersrol vervuld en vele toenmalige jongeren in de ban gebracht van de jazzmuziek. Gedurende het zestig-jarig bestaan zijn de klanken van de formatie op vrijwel alle typen geluidsdragers vastgelegd. Ook verscheen de band ontelbare malen op de beeldbuis en in filmproducties. Vele groten uit de jazzwereld werden in de loop van haar bestaan door de band begeleid, zoals Sidney Bechet, Joe Venuti, Rita Reys en Teddy Wilson. De musici zijn er vrijwel altijd in geslaagd hun publiek in de eerste plaats te boeien met voortreffelijke jazzvertolkingen, waarbij goedkope showelementen ontbreken. In 1960 werd de DSCB een beroepsorkest, maar ondanks de onvermijdelijke bezettingswisselingen, is het eigen, zeer herkenbare, geluid, van het begin af aan bewaard gebleven. Dat betekent eigen interpretaties, arrangementen of composities en geen kopieën van opnamen van oude Amerikaanse meesters. Kortom, een geheel eigen muzikale aanpak. Ook de huidige samenstelling van de door een halve eeuw gelouterde DSCB laat zien en horen dat de aloude naam Dutch Swing College Band nog altijd borg staat voor professionele vertolkingen van traditionele jazzmuziek op wereldniveau!

Onze Sponsors:

Accountantskantoor Woestenburg
DzSoft (database advice)
Expertise Buro
R.C. Schuijt BV
Hr. Scholten, Hoorn
De Wit Beeld, Geluid & Witgoed

Nieuwsbrief Sgt Peppers Jazzclub

Wilt u op de hoogte blijven van de actuele wetenswaardigheden van de Sgt. Pepper’s Jazz Club meldt u dan aan voor de Nieuwsbrief

Schrijf u ook in voor de gratis nieuwsbrief: Blije Jazz

Nieuwsbrief